ALERJİ TEDAVİSİ

ALERJİ TEDAVİSİ
Alerji, vücudumuzun bağışıklık sisteminin aslında zararlı olmayan maddeleri zararlı gibi kabul edip aşırı reaksiyon göstermesidir. Vücudumuz alerjenle ilk karşılaştığında bağışıklık sistemimiz bu bilgiyi hafızasına kaydeder. Eğer tekrar bu etken ile karşılaşılırsa vücudumuz oluşan antikorlarla bunlara  tepki verir. Bu olay her karşılaşmada aynı şekilde veya artan bir şiddetle devam eder. Alerjik reaksiyonların tipleri vardır ve vücutta farklı yerlerde, organlarda ve farklı şiddetlerde kendini gösterebilir. Bu reaksiyonlar uzun süre devam ederse vücutta doku hasarları meydana gelebilir, başka komplikasyonlara yol açabilir.

Aslında bağışıklık sistemimizin amacı vücudumuzu dış etkilerden korumaktır. Ancak aşırı duyarlılık sonucu faydalı maddelere de tepki verilir. Bunun en güzel örneği yumurta, süt gibi besinlere olan alerjidir. Bu besinler herkes için faydalı olan besinlerdir. Ancak duyarlılık gelişmiş kişilerde zararlı bir madde olarak algılanabilir. Eğer bu reaksiyon aşırı olursa hücre hasarı ve anaflaksi denilen acil durumlara bile neden olabilir.

Günümüzde alerjilerdeki artışta gıda katkı maddelerinin fazla kullanılması; fast-food denen hazır yiyecekler; cep telefonları, bilgisayar kullanımı vb. gibi elektromanyetik sinyallerin artması; stres gibi vücudu olumsuz etkileyen sebepler de sayılabilir. Bu etkenler bağışıklık sistemimizi devamlı bir savaş halinde tutarak aşırı duyarlı hale getirirler.

Biorezonans cihazı, kişiye dokunduğunu veya alerji yaptığını düşündüğümüz maddenin frekansını nativ (doğal, olduğu gibi) olarak değerlendirebilir. Alerjen frekansı kişinin kendi frekansıyla karşılaştırılıp rezonans tespit edildiğinde test edilen maddenin alerjik reaksiyona yol açtığını anlamak mümkün olmaktadır.

BİOREZONANS UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Alerji yapan, dokunan, hastalığa yol açan etkenler tespit edildikten sonra kişiye uygun bir uygulama planı hazırlanır. Kişinin ne kadar maddeye alerjisi varsa terapist o ölçüde uygun ve gelişmiş bir plan hazırlar. Seanslar haftada bir kez olmaktadır.
Uygulamaya, kişide tespit edilen ana alerjilerle başlanır.

Alerjik bünye kendisine dokunan ama sağlıklı insanlar için hiçbir olumsuz etkisi olmayan alerjen maddeyle karşılaştığı zaman tepki vermektedir. Bu tepki , bu maddelerin frekans kodunu hücrelerin hafızasından silmesi sonucu oluşmaktadır. Vücut maddeyi ‘’yabancı’’ olarak algılar ve bağışıklık sistemi onunla savaşmaya başlar. Hastalık bu şekilde kendini gösterir.

Biorezonans temel olarak bu allerjen maddelerin vücuttaki patolojik frekansını sıfırlamayı ve vücuda güçlendirilmiş normal fiziksel frekanslar vermeyi hedefler. Uygulamadan sonra organizma alerjen maddeleri normal kodunda algıladığı için hastalık tablosu oluşmaz. Örneğin; buğday alerjisi olan bir kişi bir dönem perhiz ve akabinde biorezonans uygulandıktan sonra yine terapist tarafından yapılacak testle birlikte yeniden buğday ve buğday ürünlerini yemeye başlayabilir.

Uygulama başlayacağı zaman vücudunuza elektrotlar bağlanır bu elektrotlar oturarak veya rahat halde yatarken bağlanabilir. Genelde bir seans 5 ila 30 dakika arasında son bulur, haftada 1 kez uygulanır.

Ayrıntılı Bilgi İçin;

Dr. Bülent Tütüncü

Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu cad. Beytaş Sitesi B Blok K:5, D:13

0242 334 0801

0530 884 9519

0532 422 7398